Mensik J. – Bolt A.: Bolt uzvar setā – jā

17 jūlijs, 2024
15 Skati

Mūsu izvēle: Mensik J. – Bolt A.: Bolt uzvar setā – jā

16.07.2024 19:40

Jakubs Menšiks sezonas zāles seguma daļu aizvadīs Ņūportā, ASV, kur šonedēļ notiek ATP 250 turnīrs. Astoņpadsmit gadus vecais čehu talants tajā stāsies pret trīspadsmit gadus vecāko Aleksu Boltu.

Menšiks rangā ieņem 79. vietu, kas viņu padara par favorītu bukmeikeru acīs. Prostejovā dzimušais tenisists lielāko uzmanību piesaistīja gada sākumā Dohā, kur viņš aizvadīja savu pirmo ATP finālu. Katarā viņš uzvarēja tādus tenisistus kā Endiju Mureju, Andreju Rubljovu un Gaelu Monfīsu.

Pēdējie mēneši Mensikam ir bijuši vājāki. Vienubrīd viņš pat piedzīvoja četru zaudējumu sēriju pēc kārtas. Uzlabojums nāca tieši pirms Vimbldonas turnīra Maljorkā, kur viņš uz zālāja izcīnīja divas karjeras atklāšanas uzvaras un sasniedza ceturtdaļfinālu. Pēc tam Londonā viņš pirmajā kārtā nespēja noturēt 2-0 setu pārsvaru pār Kazahstānas tenisistu Bubliku.

Bolts šobrīd rangā atrodas pat 210. vietā, un Ņūportā viņam bija jākvalificējas. Viņš nezaudēja ne setu cīņās pret dienvidkorejieti Hongu un mājinieku Krīgeru. Viņš šogad uz zālāja ir aizvadījis jau 23 mačus, 20 no tiem gūstot uzvaras. Martā viņš dominēja divos ITF turnīros uz zaļā zālāja. Jūlija beigās viņš pārvarēja Vimbldonas kvalifikāciju un pirmajā kārtā piekāpās pasaules ranga devītajam spēlētājam norvēģu favorītam Ruudam.

Uz ko likt likmes:

Ātra zāle var diezgan daudz izdzēst kvalitātes atšķirības. Bolts uz tās jūtas kā zivs ūdenī, pateicoties savai servēšanai, savukārt Menšiks gūst savu pirmo pieredzi uz šī seguma. Turklāt austrālietis mačā dosies rangītāks un, iespējams, būs noskatījies uz favorīta skalpu. Boltam vajadzētu uzvarēt vismaz setā.