Pegula J. – Sabalenka A.: Sabalenka / + 17,5 dārgakmeņi

8 septembris, 2024
5 Skati

Mūsu padoms: Pegula J. – Sabalenka A.: Sabalenka / + 17,5 gems

07.09.2024 22:00

Šī gada ASV atklātā čempionāta sieviešu turnīra kulminācija būs fināla mačs starp amerikānieti Džesiku Pegulu un baltkrievieti Arīnu Sabalenku.

Pegula ir bijusī pasaules trešā rakete un pašreizējā sestā rakete. Pēdējās nedēļās Bufalo miljardiera meita ir lieliskā formā. Jūnijā viņa dominēja zāles seguma turnīrā Berlīnē. Augusta vidū 30 gadus vecā amerikāniete triumfēja 1000 turnīrā Toronto. Pēc tam viņa pagarināja savu uzvaru sēriju citā WTA 1000 turnīrā Sinsinati. Sagadīšanās sakritības dēļ tieši gaidāmā pretiniece viņai liedza desmito uzvaru pēc kārtas.

ASV atklātajā čempionātā viņas līdz šim labākais rezultāts bija ceturtdaļfināls pirms gada. Šogad viņa līdz šim turnīrā nav zaudējusi nevienu setu. Viņa ir uzvarējusi savas tautietes Rodžersu (6:4, 6:3) un Keninu (7:6, 6:3), spānieti Buzasu (6:3, 6:3), krievieti Šnaideri (6:4, 6:2), polieti Šviateku (6:2, 6:4) un pavisam nesen pēc izšķirošā mača uzvarējusi Karolīnu Muchovu (1:6, 6:4, 6:2).

Bijusī pasaules pirmā rakete Sabalenka šobrīd ieņem otro vietu. Viņa ir divkārtēja “Grand Slam” turnīru čempione. Šo sezonu viņa sāka ar triumfu Austrālijas atklātajā čempionātā. Viņa ir spēlējusi arī Brisbenas, Madrides un Romas finālos. Pēdējos divos minētajos turnīros viņa zaudēja ranga pirmajai raketei, polietei Shwiatekai. Pēdējā 1000 turnīrā Sinsinati viņa atriebās par zaudējumu un izcīnīja savu otro titulu šajā gadā. Finālā viņa nejauši uzvarēja Pegulu.

Ņujorkā Sabalenka finālā ir otro gadu pēc kārtas. Pagājušajā gadā viņu pārspēja cita amerikāniete Gaufa. Tāpat kā Pegula, arī Minskā dzimusī tenisiste Ņujorkā līdz šim ir zaudējusi tikai vienu setu. Viņa uzvarēja austrālieti Honovu (6:3, 6:3), itālieti Bronzetti (6:3, 6:1), krievieti Aleksandrovu (2:6, 6:1, 6:2), beļģieti Mertensu (6:2, 6:4), ķīnieti Čenu (6:1, 6:2) un amerikānieti Navarro (6:3, 7:6).

Uz ko likt likmes:

Sabalenka, kura šajā finālā tiek uzskatīta par lielu favorīti, atbildes mačā ir vadībā ar 5:2. Kā jau minēts, abas tenisistes savā starpā tikās nesen Sinsinati. Pegula toreiz bija izcīnījusi deviņu uzvaru sēriju pēc kārtas, tomēr Sabalenka, kura vienīgo vājāko brīdi izvēlējās pašā tikšanās izskaņā, guva samērā gludu triumfu ar 6:3 un 7:5. Amerikāniete “Grand Slam” turnīra finālā iekļuvusi pirmo reizi, un viņai pret Muchovu jau bija grūti, kad viņa pie rezultāta 1:6 un 0:2 atvairīja, iespējams, izšķirošo breikbumbu. Sabalenka izmantos savu pieredzi un fizisko pārākumu, lai svinētu savu trešo “Grand Slam” turnīra uzvaru. Iesakām kombinēt likmes uz viņas uzvaru ar likmi uz vismaz 18 izspēlētām spēlēm. Mēs nevaram gaidīt atklātu debaklu tik lielā finālā.