Slavia Prague – St.Gilloise: uzvar Slavia

6 augusts, 2024
10 Skati

Mūsu padoms: Slavia Prague – St.Gilloise: uzvar Slavia

07.08.2024 19:00

Dienu pēc Prāgas “Sparta” “Slavia” aizvadīs Čempionu līgas trešās kārtas spēles, un, ja iekļūs play-off, tā var tikties ar Hosē Mourihu, kurš pēc karjeras beigām AS “Roma” ir atradis jaunu darbu “Fenerbahce”, kas ir potenciālais sūspavnieku konkurents.

Slavia pagājušajā gadā savā laukumā ar 2:0 slavenā kārtā uzvarēja Romu, un trešdienas vakarā tā labprāt uzvarētu ar tādu pašu rezultātu. Taču komanda nav tik noslīpēta kā Sparta, to nomāc liels skaits spēlētāju, tostarp aizsardzības stūrakmeņi Staneks, Zmrzlais, Vlčeks. Tomēr viņi nav guvuši vārtus jau trīs līgas kārtās. Aizsardzība ir kārtībā, taču sarkanbaltsarkanie nav pilnībā sinhronizējušies uzbrukumā.

Uzvara ar 4:0 mājās pār Ceske Budejovice nav monēta, Dynamo ir izjukuši. Tiklīdz Slavia saskārās ar organizētu pretinieku, kas varēja skriet, viņiem bija problēmas gūt vārtus. Viņi nospēlēja bezvārtu neizšķirtu Slovákos un uzvarēja 1:0 Liberecā, tikai pateicoties Dioufa neredzētai bumbai, neko vairāk viņi nerādīja arī Jestedas vadībā.

Pirmo reizi kopš pretrunīgi vērtētās pārcelšanās no Plzeņas virslīgā startēja Tomāšs Čorijs, taču pēc atgriešanās no Eiro viņš nav tik labs kā Ivans Šrancs, Mojmirs Čitils vai Lukašs Provods. Trpišovskis pilnībā atstāj novārtā pēdējo divu līgas sezonu rezultatīvāko spēlētāju Vāclavu Jurecku. Ir grūti nojaust, kurš spēlēs Slavia trenera vadībā.

Saint-Gilloise pēc gada pārtraukuma cīnīsies par iekļūšanu Čempionu līgā, jo pirms gada izstājās 3. priekšsacīkšu kārtā pret Glāzgovas Rangers, pirms gada pēc uzvaras mājās ar 2:0, pēc tam atbildes mačā piekāpās ar 0:3 un sagrāba lielu vilšanos. Pa to laiku viņi ir spēlējuši Eiropas līgas ceturtdaļfinālā un Konferenču līgas astotdaļfinālā, tāpēc Slavia būs ļoti daudz darba.

Taču arī Union jau ir paklupusi jaunajā sezonā – pēc triumfa vietējā Superkausa izcīņā viņi nospēlēja neizšķirti 0:0 līgas jaunpienācēja Denderas laukumā. Savu noskaņojumu viņi bija pielaboja savā mājas debijas spēlē pret Beerschot, taču pat pēc uzvaras ar 3:1 jaunais treneris Sebastjēns Počonjoli nebija pilnībā apmierināts. Pēc dominējoša pirmā puslaika (2-0) komanda otrajā puslaikā palēnināja tempu un šķita, ka tai pietrūkst spēka.

Jebkurā gadījumā Počognoli nāksies iztikt bez diviem no pagājušās sezonas labākajiem vārtu guvējiem – alžīrieša Mohameda Amūra, kurš aizbrauca uz Vācijas klubu Wolfsburg, un zviedra Gustava Nilsona, kurš pievienojās čempionei Brugge. Viņš ir noraizējies par iztrūkumiem aizsardzībā, kur viņam trūkst stabilu angļu aizsargu pāra – Rosa Siksa un Kristiana Bērdžesa.

Uz ko likt likmes:

Slavia ir spēcīga Eiropas kausa izcīņā Edenā un ir uzvarējusi labākus pretiniekus nekā Saint-Gilloise, kas nespēlē tā kā mājās. Pat ja viņi nav labākajā formā, viņi pirms atbildes spēles izveidos vismaz viena vārta pārsvaru.