20 jūnijs, 2024
19 Skati

Mūsu padoms: Spānija – Itālija: uzvar Spānija

20.06.2024 21:00

Ceturtdienas vakarā “Schalke” stadionā notiks viens no grupu turnīra svarīgākajiem notikumiem, kurā savā starpā tiksies pašreizējie Eiropas čempioni Itālija un Spānija, kas uzvarēja iepriekšējā Nāciju līgas izcīņā. Abas valstis ir iekļuvušas turnīrā, un šīs sadursmes uzvarētājs būs nodrošinājis vietu play-off. Abām komandām vajadzētu pietikt ar neizšķirtu.

Spānija uzvarēja Horvātiju ar 3:0, taču rezultāts ir mānīgs. La Roja bija efektīvāki galotnē, horvātiem bija neliels pārsvars, viņiem bija iespējas, un uz katru no pirmajiem diviem vārtiem varēja atbildēt ar vienādu monētas metienu, otrajā puslaikā pat atdodot sodu un vēl vienus vārtus anulējot ar VAR. Kļūdas aizsardzībā spāņiem nākamreiz varētu neatmaksāties.

Gluži pretēji, viņu spēles stila maiņa atmaksājās. Tā vairs nav tikai “Barcelona” taktika ar īsiem, bezmērķīgiem izgājieniem, Luiss de la Fuente ir ieviesis komandā jaunus spēlētājus un pieprasa ātru apgriezienu spēli, izgājienus pa flangiem, kur darbojas Viljamss un Jamals, kurš 16 gadu un 338 dienu vecumā kļuva par jaunāko spēlētāju Eiropas čempionātu vēsturē un savu debiju noslēdza ar vārtu asistenci. Pret Horvātiju Spānijai pat bija mazāks procentuālais bumbas turējums, kas iepriekš nebija pieredzēts.

Itālija arī iegāja Eiropas čempionāta vēsturē, taču negatīvā nozīmē. Tā jau pēc 23 sekundēm pret Albāniju guva vēsturē ātrākos vārtus, taču atbilde bija ātra un izlēmīga, un 16. minūtē jau panāca 2:1, kas arī izsmēla mača vārtu guvumu. Otro puslaiku čempionu aizsargs aizvadīja kontrolētā uzturēšanas režīmā. Tomēr, ja viņi vēlas atkārtot savu pēdējo triumfu Eiropā, viņiem ir jāpastiprina spēki. Mačā pret Albāniju mērķi attaisnoja līdzekļus.

Uz ko likt likmes:

Abas komandas pēdējos gados ir sadūrušās diezgan regulāri. Iepriekšējā Eiro pusfinālā Itālija uzvarēja pēcspēles soda sitienu sērijā, un pēc 90 minūtēm spēle beidzās 1:1. Spānija divas reizes Nāciju līgā ir atbildējusi ar 2-1 uzvarām. Tagad viņiem būs pārsvars.