28 jūnijs, 2024
18 Skati

Mūsu padoms: Šveice – Itālija: 0

29.06.2024 18:00

Jau šķita, ka astotdaļfinālā Šveice tiksies ar Horvātiju, kad itāļu džokera Matijas Zakaņni pirmie vārti izlasē pamatlaika astotajā minūtē izglāba neizšķirtu 1:1 un Itālijas iespēju aizstāvēt Eiropas čempionu titulu.

Azzurri sniegums Vācijā citādi bija apkaunojošs. Viņiem vēl izdevās likvidēt ātrāko vārtu guvumu Eiro vēsturē, ko guva Albānija (2-1), savukārt konfrontācijas ar Spāniju (0-1) un Horvātiju Lučano Spalleti komandai bija nožēlojamas. Pret Spāniju viņi neaizvadīja un, tikai pateicoties Donarum vārtos, nezaudēja ar lielāku starpību, ar Horvātiju viņi pragmatiski spēlēja uz neizšķirtu, ko beidzot nokārtoja divpadsmitajā stundā.

Šveice grupā noteikti izskatījās daudz labāk nekā viņu astotdaļfināla pretinieki un tiecās pēc pirmās vietas. Finālspēlē pret Vāciju viņi vēl 90. minūtē atradās vadībā ar 1:0, tikai pagarinājumā ielaida vārtus. Neskatoties uz to, viņi turnīrā joprojām ir nepārspēti (Ungārija 3-1, Skotija 1-1), bet ne reizi nav saglabājuši tīru vārtus.

Katrā ziņā play-off ir cita disciplīna, un Helvētikas krusta valstis atšķirībā no Itālijas nezina, kā tās spēlēt. Pēdējos lielajos turnīros tā regulāri ir sasniegusi astotdaļfinālu, bet tālāk tā ir tikusi tikai vienreiz – pirms trim gadiem kārotajā Eiro, kur tā soda sitienu sērijā izslēdza Franciju. Kopš 2008. gada Itālija Eiropas čempionātos vienmēr ir iekļuvusi astotdaļfinālā. Tomēr šā gada sniegums nevieš lielu optimismu, komandai ir problēmas aizsardzībā. Jau pirms turnīra izkrita Acerbi un Scalvini, turklāt kāršu dēļ iztrūks arī stoperis Calafiori.

Uz ko likt likmes:

Abas komandas viena otru labi pazīst, jo deviņiem Šveices komandas spēlētājiem ir pieredze Itālijas klubos. Daudzi no viņiem atceras 2021. gadu, kad tās tikās trīs reizes. Eiro grupā Itālija uzvarēja ar 3:0, pārējās divas Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēles noslēdzās neizšķirti (0:0, 1:1), abās reizēs Žoržinjo atdeva soda sitienu, kas Itālijai maksāja progresu. Izskatās, ka arī tagad rezultāts būs neizšķirts.